
Проблематика: На один квадратний кілометр в Запоріжжі наявна 1 відеокамера при оптимальній кількості 5. У Запоріжжя на 10 тис. осіб припадає лише 4 відеокамери, коли в Німеччині цей показник – 630. Система відеонагляду у прифронтовому великому місті має обмежене географічне покриття та недостатній рівень забезпечення засобами відеоаналітики. Через це неможливо адекватно реагувати на загрози можливих дій диверсійно-розвідувальних груп на території громади під час повномасштабного вторгнення.
Мета проєкту: Підвищення безпеки і якості життя населення та зниження рівня існуючих загроз, прогнозування, попередження та зменшення їх негативних наслідків, профілактика та попередження правопорушень, формування просторового містобудування та сталої мобільності, регулювання транспортних потоків для зменшення викидів парникових газів у рамках Європейського Зеленого Курсу (The European Green Deel).
Ефект: Система відеонагляду дозволить оперативно реагувати на правопорушення, підвищить рівень розкриття кримінальних злочинів. Поліпшення безпекової ситуації в місті позитивно вплине на якість життя близько 700 тисяч мешканців обласного центру. Цей проєкт покращить інвестиційну привабливість міста та загальноміську економічну ситуацію, дозволить якісно підготувати та впроваджувати подальше просторове планування, план сталої мобільності і виконання основних пріоритетів Європейського Союзу щодо споживання викопних видів палива, викидів парникових газів та кліматичних змін.
Потреба:
➡️додаткове створення понад 100 вузлів відеоспостереження;
➡️понад 1000 камер відеоспостереження;
➡️нарощування потужності центру обробки відеоданих та засобів відеоаналітики.
Визначено 106 локацій для побудови вузлів з 1025 камерами відеоспостереження.
Загальна вартість проєкту: 2,3 мільйони євро.