
Проблематика:
Обласний центр знаходиться поблизу лінії фронту, тому потребує підвищення енергетичної безпеки та забезпечення безперебійної роботи критичної інфраструктури громади міста та сусідніх громад шляхом впровадження моделі розподіленої генерації та створення енергоостровів.
Мета:
1.Забезпечити електропостачанням дві Дніпровські водопровідні станції КП «Водоканал» – ДВС-1 та ДВС-2, які забезпечують питною водою близько 1,2 млн мешканців міста Запоріжжя та Запорізької області та об’єкти теплопостачання.
2.Забезпечити безперебійне теплопостачання у м. Запоріжжя:
✅ 3045 багатоквартирних житлових будинках
✅ 294 об’єктах соціальної сфери (лікарнях, закладах освіти)
✅ пунктів незламності
✅ 623 інших інфраструктурних об’єктів
Ефект:
➡️Забезпечення електричною енергією двох Дніпровських водопровідних станцій КП «Водоканал» – ДВС-1 та ДВС-2, які подають питну воду Запоріжжю та населеним пунктам на підконтрольній Україні території Запорізької області.
➡️Забезпечення Концерну "Міські теплові мережі" власною електричною енергією, підвищити його стійкість до перебоїв у електропостачанні
➡️Забезпечення безперебійної роботи критичної інфраструктури міста та сусідніх громад регіону.
➡️Зменшення викидів парникових газів.
➡️Стримування тарифу на теплопостачання та водопостачання.
Потреба: Встановлення когенераційної станції різної потужності газопоршневих та біопаливних з розташуванням на 13 об’єктах Концерна “Міські теплові мережі”.
Загальна вартість проєкту: 53,3 мільйона євро.